Przewód samoregulujący się Selftec DW

Przewody grzejne samoregulujące się mają szeroki obszar zastosowania. Możliwe jest używać ich jako system przeciwoblodzeniowy do dachów, rynien oraz rur spustowych, jak i do ochrony przed marznięciem rurociągów, zaworów. Jest możliwość, by montować je za pomocą taśmy przyklejając wiązki przewodu wzdłuż rury lub owijając w zależności od wymaganej mocy do ochrony elementu.
Rury i rurociągi można również zabezpieczyć przed marznięciem poprzez wprowadzenie kabla grzewczego wewnątrz rurociągu. Taki sposób montażu może być zastosowany w rurach pozostających już w eksploatacji i nie wymaga zdjęcia izolacji lub zrobienia nowych przepustów. Taki sposób mocowania jest możliwy również w układach rur będących pod pod powierzchnią ziemi.
Osobnym typem kabla grzejnego samoregulującego używanym do nadmienionego typu montażu jest Elektra SelfTec DW. Ma on powłokę z polietylenu LDPE dopuszczonego do kontaktu z jedzeniem i atest PZH umożliwiający ułożenie go w rurociągach z wodą pitną.
Przewód grzewczy SelfTec DW dostarczany jest w długościach na żądanie do samodzielnego zarobienia. Przewód można przycinać na żądane odcinki. Daje to dużą swobodę zastosowania. Jedną z kluczowych zalet kabla jest
sposobność montażu w już użytkowanych instalacjach, gdy nie ma dostępu do rur z zewnątrz, bez konieczności zniszczenia izolacji.
Selftec DW może być wykorzystywany w temperaturze maksymalnej do 65 stopni Celsjusza w kawałku o maksymalnej długości 60m.