Trendy w projektowaniu mebli

Obecny i jutrzejszy design charakteryzuje się daleko idącą prostotą zmierzającą do całkowitego minimum. Dlatego też współczesne tendencje oscylują do okoła minimalizmu, modernizmu, konstruktywizmu.Dominuje również moda na designerskie projekty z lat 50-tych i 60-tych XX wieku w odświeżonej formie.
Obecny użytkownik chce mebli dostosowanych do jego różnych potrzeb, dlatego obecnie meblując wnętrze operuje się uproszczonymi bryłami, podstawowymi geometrycznymi kształtami, które możemy różnorodnie zestawiać. Modułowość i personalizacja wyposażenia to kierunki, których teraz nie sposób pominąć.
Także natura odgrywa pierwszoplanową rolę w najświeższych trendach w projektowaniu nie tylko w sprawie kolorystyki, ale także materiałów, wśród których królują drewno, glina i kamień.Nadal modne są kontrasty, a najbardziej chłód wysokiego połysku ? najczęściej bieli z ciepłem prawdziwego drewna. Przeważają jasne wybarwienia jak dąb, jesion, olcha poddane strukturyzacji, która jeszcze bardziej uwydatnia ich naturalność i surowy charakter, wykończone jedynie bezbarwnym olejem, bądź naturalnymi woskami. Dominują także sentymentalne odniesienia do przeszłości, czyli drugie życie staroci mile widziane.
Oprócz nadmienionych frontów na wysoki połysk czy drewnianych, modne są fronty ażurowe z metalu – to nowość w 2015 r.W przypadku wszelkiego rodzaju przeszkleń w meblach, nierzadko pojawia się w ich towarzystwie oświetlenie LED o zmiennej barwie światła, obsługiwane zdalnie, czy też wyposażone w czujniki zmierzchu, dzięki którym wykreujemy niepowtarzalną atmosferę w naszym wnętrzu.