Grzejniki hygiene

Egzystujemy w obecnie coraz bardziej pozbawionych bakterii warunkach. Ograbieni z bytności z bakteriami nie nabieramy odporności. Wynikiem tego są wielokrotne zapaści na uczulenia. Warunkiem zmagania się z taką chorobą jest utrzymanie sterylności. W pomieszczeniach podgrzewanych normalnymi grzejnikami jest to na tyle ograniczone, że grzejniki posiadają radiatory nieproste do odkurzenia. Na elementach grzejnych i kratownicach odkłada się sporo pyłu i brudu. Ponadto grzejnik w sezonie ogrzewczym podgrzewany co pogłębia szkodliwość czynników nagromadzonych na radiatorach. Idealnym modelem grzejnika, ułatwiającym przystępne czyszczenie jest wersja hygiene. Wzór ten, z uwagi na brak radiatorów i zapewniające znaczny odstęp zawieszenia pozwala na przystępny dojście, a co za tym idzie również zapewnienie higieny. Grzejniki hygiene mają wykorzystanie wszędzie tam, gdzie sterylność i czystość ma wyjątkowe znaczenie. Montowane są więc w ambulatoriach, przychodniach, gabinetach lekarskich, a także co raz częściej i w domach.
Kaloryfery higieniczne , tak jak i standardowe modele, produkowane są w obszernej ofercie rozmiarów: od 300 do 900 mm wysokości i od 400 do 3000 długości. Tak, jak te z standardowe, mogą być podłączone od dołu (wersja Ventil) jak i z boku. Moc zwiększa się dokładając dodatkową płytę grzejnika,może być ich góra 3. Do kaloryferów higienicznych dedykowane są specjalistyczne zapewniające oddalenie wsporniki ścienne, które należy zakupić osobno. Dla osób ceniących unowocześnienia istnieje możliwość wykonania w zabarwieniu. Grzejniki te można zamówić w edycji dekoracyjnej z gładką przednią płaszczyzną.
Pokrótce mówiąc, tam gdzie niezbędne jest utrzymanie czystości zamiast typowego kaloryfera montujemy odpowiedniej mocy grzejnik higieniczny . Możemy go wyprodukować także w odmianie dekoracyjnej i w jakimkolwiek kolorze. Nie zapomnijmy o doborze odpowiednich zawieszeń.