Kotły Vailanta z zasobnikiem i regulatorem – kwadratowa siła grzania

Zestaw kotła kondensacyjnego marki Vaillant ecoTec 23kW z kwadratowym zasobnikiem 100l i sterownikiem calorMatic 450 to kompletne źródło ogrzewania i podgrzewania wody dla jednego obiegu grzewczego. Wymiennikiem może być sieć grzejników albo podłogówka. Tak skonstruowany pakiet umożliwia dostarczenie ciepła dla domu o powierzchni nawet 250 m2 i ciepłej wody dla 2-3 osób.
Tudzież pakiet zestawiony z kotła Vaillat ecoTec 23kW, kwadratowego zasobnika o zasobności 100l i sterownika calorMatic 470 wraz z czujnikiem VR61 i modułem VR10 tworzy kompletny zestaw do dostarczenia ciepłej wody użytkowej i ogrzewania składającego się z dwóch oddzielnych układów grzewczych. układy mogą być na przykład grzejnikowe i podłogowe. Taki zestaw zapewnia komfort ciepła dla kwater i apartamentów do 250m2. Pojemność zasobnika zapewnia c.w.u do paru punktów odbioru równocześnie dla nawet 2-3 osób.
System kondensacji pieców podnosi ich efektywność i umożliwia oszczędności w ogrzewaniu. Piec ma wyższą skuteczność przy 30% obciążeniu zyskuje 108%. Tryb Aqua Kondens System (ASK) gwarantuje zastosowanie procesu kondensacji także w trybie podgrzewania wody co daje kolejne oszczędności. Dodatkową korzyścią jest możliwość dostosowania do odmiennego typu gazu poprzez przeregulowanie kotła. Kotły maja wbudowaną dwustopniową pompę sterowaną elektronicznie, odpowietrznik, naczynie wzbiorcze i zawór bezpieczeństwa.
Bufor stojący Biawar Quattro, użyty w pakietach, ma pojemność 100l i wysoką klasę wydajności energetycznej A ze stratą postojową tylko 32,08 W/dobę. Nietypowy kwadratoway kształt współgra z formą kotła.
Regulatory tygodniowe zastosowane w obu pakietach to calorMatic z tym, że model 450 steruje pojedynczym obiegiem grzejnym i obiegiem ciepłej wody, a 470 wraz z sterownikiem VR61- dwoma układami grzewczymi.
Tak skonstruowane pakiety to wysoka jakość zapewniona przez liderów z branży ogrzewania w znakomitej cenie, niedostępnej w żadnej innej ofercie.